jednadvacet

…neformální síť lokálních bitcoinových komunit :: https://jednadvacet.org/

Aktuální plánované akce

všechny akce: https://jednadvacet.org/kalendar/

2024…


Historické ohlédnutí

V našem případě to začalo už před „mnoha“ lety. Hackerspace Octopus engine – byl (někdy kolem roku 2010) klub, který sdružoval nadšence a fanoušky moderních technologií. Nepravidelná setkání byla inspirována vyhlášenými „salóny“ z dob vrcholného období Nikoly Tesly – kde lidé různých oborů probírali možné i nemožné cesty dalšího směřování lidské společnosti. V této době vzniká i koncept „New Reality“ – vize budoucího světa přeplněného moderními technologiemi.
Z technického hlediska jsme se zabývali webovými aplikacemi a databázemi, strojovému učení a neuronovými sítěmi, technologii Blockchainu a kryptoměnami,  virtuální a rozšířenou realitou…, ale především: vývoji elektroniky, nastupujícímu fenoménu Internetu věcí a technologiím 3D tisku.

Těší mě, že i Alex Pilař chápe „rozpoložení“ našeho technického zázemí…


Na přelomu let 2016/17 došlo k oddělení dnes už ryze „bitcoinocé sekce“, na Agama Point „meetups“, na kterých od roku 2018 pořádáme nepravidelná setkávání bitcoinových nadšenců.

Aktuálně v rozšířeném Agama Point meet_roomu „spoluvzniká“ další projekt: Agora. Také se zde realizují komorní workshopy a individuální „školení“, kde převládá téma matematika bitcoinu (kryptografie a pod. – vybrané termíny, BIPy a ukázky kódu, kvantové počítače a kvantově odolnoá kryptografie).


Některé již proběhlé akce

2024/05/22 – bitcoin pizza day

původně jsem byl na akcii PP, ale tam došlo k „situaci“, kvůli které se v PP už hned tak neobjevím.

..